Kart Koruma Poliçesi

Sigortacılık sektörünün köklü kuruluşu Anadolu Sigorta, yenilikçi ürün ve hizmetleri ile sektöründe fark yaratmaya devam ediyor. Kredi kartı ve diğer kartların kullanımının artması, kişilerin cüzdanlarında birden fazla kart taşımaya başlaması ile birlikte, kayıp ve çalıntı durumlarında oluşabilecek yüksek riski dikkate alarak ‘Kart Koruma Poliçesi’ni devreye sokan Anadolu Sigorta, kendi alanında en kapsamlı ürünü sigortalıların tercihine sundu.

Sigorta sektörünün köklü kuruluşu Anadolu Sigorta, sigortalıların ihtiyacı olan her alanda yeni ürün ve hizmet üretmeye devam ediyor. Türkiye’de kredi kartı kullanımının giderek artmasının yanı sıra özellikle büyük şehirlerde kapkaç, hırsızlık gibi suçların da artış göstermesi ile birlikte, Anadolu Sigorta ‘Kart Koruma Poliçesi’ adını verdiği ürünü sigortalıların kullanımına sundu. Kart Koruma Poliçesi’nde kartın kullanıma kapanması, yetkisiz kişilerce kullanımdan doğabilecek zararın karşılanmasına yönelik Kart Koruma Desteği’nin yanı sıra kartla birlikte çalınan ya da kaybolan kişisel eşyaların yenilenmesi için Mali Destek; seyahat sırasında kayıp ya da çalıntı nedeniyle oluşabilecek zararın karşılandığı ‘Seyahat Desteği’ planları da yer alıyor.

7 gün 24 saat, tek numaradan kayıp/çalıntı bildirimi

Anadolu Sigorta Kart Koruma Poliçesi kapsamında, kartı çalınan ya da kaybolan sigortalı sahip olduğu tüm kartları için dünya çapında 7 gün 24 saat tek bir numaradan kayıp/çalıntı bildirimi yapabiliyor ve tüm kartları anında kullanıma kapatılıyor. Bildirime kadar geçen sürede; şayet kart yetkisiz kişilerce kullanılmış ve kartı düzenleyen kuruluşa borçlanılmışsa, teminat çerçevesinde bu kuruluşa yapılması gereken ödeme de Anadolu Sigorta tarafından karşılanıyor.

Kimlik kartları yenileme işlemleri de poliçe kapsamında 

Özellikle yurtdışında iken çalınan veya kaybolan nakit paranın yanında kişiye özel kimlik kartları, pasaport ve ehliyet gibi kartların yenilenmesi de büyük sıkıntı yaratabiliyor. Anadolu Sigorta’nın ‘Kart Koruma Poliçesi’ kapsamında, kişi yurtdışında iken sigortalı kartlarla birlikte çalınan veya kaybolan kimlik kartları, pasaport ve sürücü ehliyeti gibi kimliklerin yenileme işlemleri için ödenecek masraflar da teminat kapsamında karşılanıyor.

Seyahate çıkarken kaygıları evde bırakın… 

Anadolu Sigorta’nın Kart Koruma Poliçesi kapsamında verdiği ‘Seyahat Desteği kapsamında; kişisel bagajların çalınması veya kaybolması halinde bulunan bagajın sigortalıya ulaştırılması için bulan kişinin yapacağı telefon, posta, kargo gibi masraflar da karşılanıyor. Teminat çerçevesinde, kayıp bagajın sigortalıya ulaştırılması için yapılacak masraflar ödeniyor. Yine yurtdışında iken, sigortalı kartla birlikte çalınan ve kaybolan para için sunulan kayıp nakit sigortasının yanı sıra, acil nakit avans verilmesi, yurtdışında iken acil otel faturalarının ödenmesi, seyahat biletlerinin yenilenmesi, kayıp ve çalıntı ihbarında bulunulması için yapılan iletişim masrafları da teminat kapsamında yer alıyor.

Kart Koruma Planına sahip olmak isteyen tüketiciler Anadolu Sigorta acentelerine başvurduklarında tüm bu hizmetlerden yıllık sadece 77 TL karşılığında yararlanabilecekler. Aynı adreste yaşayan 5 kişi için ise yıllık poliçe bedeli 100 TL. Üstelik bu bedele 1 yıl boyunca verilen ücretsiz ve limitsiz tıbbi danışmanlık, ambulans, çekici ve çilingir hizmetleri de dahil.

Anadolu Sigorta tarafından sunulan Kart Koruma Planı’nın kayıp çalıntı ve asistans hizmetleri CPP Türkiye tarafından sağlanıyor. CPP Group Plc., 30 yıla yakın süredir 15 ülkede kurduğu operasyon ile tüm dünyadaki 10 milyondan fazla müşterisine yaşam destek hizmetleri sunuyor.

Kart Koruma Poliçesi

Online Fiyat Teklifi

Close